2016-2017 TEOG 1.Dönem Matematik Soruları ve Çözümleri

2016-2017 TEOG 1.Dönem Matematik Soruları ve Çözümleri

2016-2017 TEOG 1.Dönem Matematik Soruları ve Çözümleri bu sayfa içerisinde yer almaktadır. 2017 yılına kadar MEB tarafından uygulanan, temel öğrenim gören öğrencilerin orta öğretim’e geçiş sınavı yani TEOG artık yapılmamakta, yerine liselere  geçiş sınavı (LGS) yapılmaktadır. 8. sınıf öğrencilerinin ve milyonlarca velinin büyük bir heyecanla beklediği LGS sınavına sayılı günler kaldı.

2016 teog soru ve çözümleri

2016-2017 1. Dönem teog soru ve çözümleri

Daha önceki senelerde yapılan TEOG sınavlarını çözmeniz sizlere faydalı olacaktır. Hem sınav pratiği yapmak, hem de soru tiplerini görmek sınav öncesi öğrencilerin tecrübe kazanması açısından çok önemlidir.

Sizlere önerimiz, daha önceki senelerde yapılan TEOG sınavlarını kendi kendinize çözmeye çalışmanız. Daha sonrasında da çözümlerinizi kontrol etmeniz size oldukça faydalı olacaktır. Bu şekilde hem yapamadığınız soruların nasıl yapıldığını görmüş olursunuz hem de doğru cevap verdiğiniz sorularda dahi farklı çözüm yöntemlerini görme şansına sahip olursunuz.

2016-2017 Yılı TEOG Ortak Merkezi 1.sınavı Matematik Soruları Çözümlerini ilgili bağlantının üzerine tıklayarak görebilirsiniz.

 

ÇÖZÜMLER :

Geçtiğimiz yıllarda, 1. ve 2. dönem olmak üzere, senede iki kere yapılan TE

OG sınavı sorularını pdf formatında ilgili sayfamızdan buraya tıklayarak da bulabilirsiniz.

Üstelik sınavlarda sadece konuları ve matematik problemlerinin çözüm yollarını iyi bilmek yetmeyebilir. Ayrıca sınav stratejisi, sınavda nelere dikkat etmeli, sınav tüyoları vb. bilgiler önemlidir. Buna ek olarak konuyla ilgili yazımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.