2015-2016 TEOG Matematik Soruları ve Çözümleri

2015-2016 TEOG Matematik Soruları ve Çözümleri

2015-2016 TEOG Matematik Soruları ve Çözümleri bu sayfa içerisinde yer almaktadır. 2017 yılına kadar MEB tarafından uygulanan, temel öğrenim gören öğrencilerin orta öğretim’e geçiş sınavı yani TEOG artık yapılmamakta, yerine liselere  geçiş sınavı (LGS) yapılmaktadır. 8. sınıf öğrencilerinin ve milyonlarca velinin büyük bir heyecanla beklediği LGS sınavına sayılı günler kaldı.

2016 teog soru ve çözümleri

2015-2016 teog soru ve çözümleri

Daha önceki senelerde yapılan TEOG sınavlarını çözmeniz sizlere faydalı olacaktır. Hem sınav pratiği yapmak, hem de soru tiplerini görmek sınav öncesi öğrencilerin tecrübe kazanması açısından çok önemlidir.

Sizlere önerimiz, daha önceki senelerde yapılan TEOG sınavlarını  kendi kendinize çözmeye çalışmanız. Daha sonrasında da çözümlerinizi kontrol etmeniz size oldukça faydalı olacaktır. Bu şekilde hem yapamadığınız soruların nasıl yapıldığını görmüş olursunuz hem de doğru cevap verdiğiniz sorularda dahi farklı çözüm yöntemlerini görme şansına sahip olursunuz.

Geçtiğimiz yıllarda, 1. ve 2. dönem olmak üzere, senede iki kere yapılan TEOG sınavı sorularını pdf formatında ilgili sayfamızdan buraya tıklayarak da bulabilirsiniz. Soruların çözümlerini görmeden önce kendinizi test edebilirsiniz.

 

2015-2016 Yılı TEOG Ortak Merkezi 1.sınavı Matematik Soruları Çözümlerini ilgili bağlantının üzerine tıklayarak görebilirsiniz.

ÇÖZÜMLER :

2015-2016 Yılı TEOG Ortak Merkezi 2.sınavı Matematik Soruları Çözümlerini ilgili bağlantının üzerine tıklayarak görebilirsiniz.

ÇÖZÜMLER :

Sonuç olarak, sınavlarda sadece konuları ve matematik problemlerinin çözüm yollarını iyi bilmek yetmeyebilir. Ayrıca sınav stratejisi, sınavda nelere dikkat etmeli, sınav tüyoları vb. bilgiler önemlidir. Kısaca, konuyla ilgili yazımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.