2018 LGS Soruları PDF

2018 LGS Soruları ve Cevapları PDF Formatında

2018 yılında ilk kez yapılan LGS sınavının soruları ve cevaplarına, pdf formatında en altta yer alan linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz. Geçtiğimiz yıllarda TEOG adıyla yapılan sınav, 2018’den itibaren artık LGS (Liseye Geçiş Sınavı) adı altında yapılmaktadır. Ayrıca, geçtiğimiz yıl 2 Haziran 2018 tarihinde yapılan sınav (LGS Sınavı), sayısal ve sözel olmak üzere iki ayrı bölümden oluşmaktadır.

Sayısal kısım Matematik ve Fen Bilimleri derslerine ait sorulardan oluşmaktadır. Sözel kısım ise Türkçe, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve Yabancı Dil (İngilizce) derslerine ait sorulardan oluşmaktadır.

2019 yılı LGS sınavı, sayısal ve sözel olmak üzere iki ayrı bölümden oluşacaktır. Ayrıca sınav çoktan seçmeli sorular şeklinde öğrencilere sorulacaktır.

Sayısal bölümde, öğrenciler toplam 40 soruya cevap verecekler. Üstelik sınavda sayısal bölüme 80 dakika içerisinde cevap verecekler. Kısaca derslere göre konu dağılımı şu şekilde olacak:

  • Matematik: 20
  • Fen Bilimleri: 20

Sözel bölümde ise öğrencilere toplam 50 soruya cevap verecekler. Üstelik sınavda sözel bölüme 75 dakika süre verilecekti

r. Kısaca bu bölümde derslere göre soru dağılımı şu şekilde olacak:

  • Türkçe: 20
  • T.C. İnkılap: 10
  • Din Kültürü: 10
  • İngilizce: 10

Her yıl MEB tarafından yapılan, Liseye Geçiş Sınavı içerisinde yer alan derslerin ve konularının dağılımına ilgili yazımızdan buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Matematik zoom üzerinden özel ders ile ilgili yazımızı okumak için lütfen bize buradan ulaşınız.