2020 TYT Matematik Soruları ve Çözümleri

Bu yazımızda, ÖSYM tarafından gerçekleştirilen 2020 TYT sınavı matematik soruları ve çözümleri bulabilirsiniz. ÖSYM tarafından her yıl gerçekleştirilen üniversiteye giriş sınavına sayılı günler kaldı. ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek olan TYT, temel yeterlilik sınavıdır ve adayların diğer oturumlara girebilmesi bu oturuma mutlaka girmek zorundadır. Bu sınavda Toplam olarak 135 dakika süre verilecektir.

İstediğiniz çözümler ya da bu konuyla ilgili önerileriniz varsa iletişim kısmından bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca, sınavlarda çıkmış soruları çözmeniz, daha sonra ise karşılaştırma yapmanız sizler açısından oldukça faydalı olacaktır. Ek olarak, çözemediğiniz soruların nasıl çözüldüğünü görmek çok önemlidir. Ayrıca, çözdüğünüz soruların çözümlerinin ise sizinkiyle aynı olup olmadığını kontrol etmek de çok önemlidir. Bütün bunlara ek olarak eğer çözdüğünüz sorudan farklı bir çözüm yolu var ise, bu sizlere farklı bir bakış açısı da katacaktır. Bu sayede sorularınızı daha kısa sürede çözebileceksiniz. Böylece, girmiş olduğunuz sınavlarda soru kaçırma şansınızı da sıfıra indireceksiniz. Son olarak, unutmayın ki başlamak başarmanın yarısıdır. Bu sınava girecek tüm öğrencilere şimdiden başarılar diliyoruz.

Temel yeterlilik sınavında matematikten toplam 40 soru çıkacağını, bunların temel matematik konuları olacağını ve her sene 10 civarında sorunun sadece Problemler konusunda geldiğini de hatırlatmakta fayda var. Adaylar artık TYT’de (Temel Yeterlilik Sınavı), Matematik ve Türkçe derslerinin her birinden en az 0,5 net yapması gerekiyor. Adaylar 0,5 neti bir dersten yapıp, diğerinden yapmazsa TYT puanı hesaplanmayacak. Dolayısıyla sınavda başarısız olacaklar. Temel yeterlilik sınavında matematikten toplam 40 soru çıkmaktadır. Geometri sorularının da matematik soruları arasında yer alacağını hatırlatıyoruz. Ayrıca tahmini olarak 11-12 adet Geometri sorusu olacağını da belirtmekte fayda var.

  • 2020 TYT Matematik Soruları v
    e Çözümleri PDF dosyamızı buradan indirebilirsiniz.