2020 YKS Soru ve Cevapları

2020 YKS Soru ve Cevapları

ÖSYM tarafından, 2020 yılında yapılan YKS Soru ve Cevapları bu sayfamızda yer almaktadır. Sizler için, Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testi (AYT), ve Yabancı Dil Testi(YDT) sınavları soru ve cevaplarını çözmeniz çok önemlidir. Bu sebeple soruları çözmeniz sınav öncesi oldukça faydalı olacaktır.

Bildiğiniz gibi, 2018 yılı ile birlikte üniversiteye giriş sınavı adı değişerek YKS ( Yükseköğretim Kurumları Sınavı ) oldu. Artık 3 ayrı oturumla yapılan bu sınavda, İlk Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT), sonraki oturum Alan Yerleştirme Testi (AYT) ve 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) olarak gerçekleştiriliyor. 3. Oturuma, sadece yabancı dil puanıyla bir yüksek öğretim kurumuna girmek isteyen adaylar girmektedir. Sonuç olarak, adaylar artık Temel yeterlilik Sınavı’nda, Matematik ve Türkçe derslerinin her birinden en az 0,5 net yapması gerekiyor. Ek olarak, 0,5 neti bir dersten yapıp, diğerinden yapmazsa TYT puanı hesaplanmayacak. Dolayısıyla sınavda bu adaylar başarısız olacaklar.

Ayrıca, 2020 YKS Sınavı’nda matematik konularının neler olduğu ile ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Matematik zoom üzerinden özel ders ile ilgili yazımızı okumak için lütfen bize buradan ulaşınız.