2021 DGS Soruları PDF

2021 DGS Soruları PDF

Bu yazımızda, ÖSYM tarafından gerçekleştirilen 2021 DGS soruları PDF formatında bulabilirsiniz. En altta yer alan linke tıklayarak istediğinize ulaşabilirsiniz. ÖSYM tarafından her yıl gerçekleştirilen DGS sınavında adaylar geleceğini belirleme yarışına giriyor. ÖSYM tarafından gerçekleştirilen bu sınavda adalara 150 dakika süre tanınmıştı. 13 Ağustos 2021 tarihinde ise DGS sınav sonuçları çıklanmıştı.

İstediğiniz çözümler ya da bu konuyla ilgili önerileriniz varsa iletişim kısmından bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca, sınavlarda çıkmış soruları çözmeniz, daha sonra ise karşılaştırma yapmanız sizler açısından oldukça faydalı olacaktır. Ek olarak, çözemediğiniz soruların nasıl çözüldüğünü görmek çok önemlidir. Ayrıca, çözdüğünüz soruların çözümlerinin ise sizinkiyle aynı olup olmadığını kontrol etmek de çok önemlidir. Bütün bunlara ek olarak eğer çözdüğünüz sorudan farklı bir çözüm yolu var ise, bu sizlere farklı bir bakış açısı da katacaktır. Bu sayede sorularınızı daha kısa sürede çözebileceksiniz. Böylece, girmiş olduğunuz

sınavlarda soru kaçırma şansınızı da sıfıra indireceksiniz. Son olarak, unutmayın ki başlamak başarmanın yarısıdır. Bu sınava girecek tüm öğrencilere şimdiden başarılar diliyoruz.

Dikey Geçiş sınavında adaylara sözel ve sayısal alanlarda toplam 120 soru sorulmaktadır. Ayrıca adayların bir bölümü kazanabilmeleri için toplam 130 puan almaları gerekmektedir. Bütün bunlara ek olarak, DGS sınavlarında 4 yanlış cevabın 1 doğru cevabı götürdüğünü de unutmayın.

  • 2021 DGS sorularını PDF olarak buradan indirebilirsiniz.
  • Çıkmış matematik soruları ve çözümleri sayfamıza erişmek için lütfen buraya tıklayınız.