2021 LGS Matematik Soruları Çözümü

2021 LGS Matematik Soruları Çözümü

2021 LGS Matematik Soruları çözümü pdf formatında sayfamızda bulabileceksiniz. En altta yer alan linke tıklayarak istediğinize ulaşabilirsiniz. Geçtiğimiz yıllarda TEOG adıyla yapılan sınav, 2018’den itibaren LGS (Liseye Geçiş Sınavı) adı altında yapılmaktadır. Ayrıca, 6 Haziran 2020 tarihinde yapılan sınav (LGS Sınavı), sayısal ve sözel olmak üzere iki ayrı bölümden oluşmaktadır. Sayfamızın en altında, sayısal sorular içerisinde yer alan matematik kısmında çözümleri, her soru altında bulabileceksiniz.

LGS sınavında, sayısal kısım Matematik ve Fen Bilimleri derslerine ait sorulardan oluşmaktadır. Buna ek olarak, sözel kısım ise Türkçe, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve Yabancı Dil (İngilizce) derslerine ait sorulardan oluşmaktadır.

2021 yılı LGS sınavı, sayısal ve sözel olmak üzere iki ayrı bölümden oluşmuş ve çoktan seçmeli sorular şeklinde öğrencilere sorulmuştur.

Sayısal bölümde, öğrenciler toplam 40 soruya cevap verdiler. Buna ek olarak, sayısal bölüme 60 dakika içerisinde cevap verilmiştir. Ayrıca, derslere göre konu dağılımı şu şekilde olmuştur:

  • Matematik: 20
  • Fen Bilimleri: 20

Sözel bölümde ise öğrencilere toplam 50 soruya cevap verdiler. Üstelik bu sınavda, sözel bölüme 75 dakika süre verilmiştir. Ayrıca, bu bölümde derslere göre soru dağılımı şu şekilde olmuştur:

  • Türkçe: 20
  • T.C. İnkılap: 10
  • Din Kültürü: 10
  • İngilizce: 10

MEB tarafından yapılan, Liseye Geçiş Sınavı içerisinde yer alan derslerin ve konularının dağılımına ilgili yazımızdan buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Sonuç olarak, 2021 LGS Matematik Soruları çözümümüz PDF formatında aşağıda yer almaktadır.

Matematik zoom üzerinden özel ders ile ilgili yazımızı okumak için lütfen bize buradan ulaşınız.