2021 LGS Soruları PDF

2021 LGS Soruları ve Cevapları PDF Formatında

2021 LGS Soruları pdf formatında sayfamızda bulabileceksiniz. Ayrıca çok hızlı bir şekilde matematik sorularının çözümlerini siemize ekledik. Cevapları değil çözümleri, lütfen dikkat ediniz. En altta yer alan linklere tıklayarak istediğinize ulaşabilirsiniz. Geçtiğimiz yıllarda TEOG adıyla yapılan sınav, 2018’den itibaren LGS (Liseye Geçiş Sınavı) adı altında yapılmaktadır. Ayrıca, 20 Haziran 2020 tarihinde yapılan sınav (LGS Sınavı), sayısal ve sözel olmak üzere iki ayrı bölümden oluşmaktadır. Sayfamızın en altında, sayısal ve sözel ders soruları bulabilirsiniz.

LGS sınavında, sayısal kısım Matematik ve Fen Bilimleri derslerine ait sorulardan oluşmaktadır. Sözel kısım ise Türkçe, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve Yabancı Dil (İngilizce) derslerine ait sorulardan oluşmaktadır.

2021 yılı LGS sınavı, sayısal ve sözel olmak üzere iki ayrı bölümden oluşacak ve çoktan seçmeli sorular şeklinde öğrencilere sorulacak.

Sayısal bölümde, öğrenciler toplam 40 soruya cevap verecekler. Buna ek olarak, sayısal bölüme 60 dakika içerisinde cevap verecekler. Ayrıca, derslere göre konu dağılımı şu şekilde olacak:

  • Matematik: 20
  • Fen Bilimleri: 20

Sözel bölümde ise öğrencilere toplam 50 soruya cevap verecekler. Üstelik bu sınavda, sözel bölüme 75 dakika süre verilecek. Ayrıca, bu bölümde derslere göre soru dağılımı şu şekilde olacak:

  • Türkçe: 20
  • T.C. İnkılap: 10
  • Din Kültürü: 10
  • İngilizce: 10

MEB tarafından yapılan, Liseye Geçiş Sınavı içerisinde yer alan derslerin ve konularının dağılımına ilgili yazımızdan buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Sonuç olarak, 2021 LGS Soruları PDF formatında aşağıda yer almaktadır.

l="noopener">2021 LGS Sözel Soru ve Cevapları

Ayrıca, 2021 LGS matematik soruları çözümlerimizi LGS PDF formatında en aşağıda yer almaktadır.

Matematik zoom üzerinden özel ders ile ilgili yazımızı okumak için lütfen bize buradan ulaşınız.

  • 2021 LGS Matematik Soruları Çözümleri sayfamıza gitmek için lütfen tıklayınız.