2021 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?

2021 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?

Milyonlarca öğrenci ve velinin merakla beklediği 2021 YKS sonuçları ne zaman açıklanacaktır. YKS 2018 yılından itibaren yapılmaya başlanmıştır. Ayrıca, YKS bu sene de geçen sene olduğu gibi üç ayrı oturumla yapılacaktır. ÖSYM tarafından uygulanan sınav programı hatırlanacağı üzere şu şekildeydi.

  • 1. Oturum, Temel Yeterlilik Testi (TYT), 26 Haziran 2021 Cumartesi günü gerçekleştirilecektir.
  • 2. Oturum, Alan Yeterlilik Testleri (AYT), 27 Haziran 2021 Pazar günü gerçekleştirilecektir.
  • 3. Oturum, Yabancı Dil Testi (YDT), 27 Haziran 2021 Pazar günü gerçekleştirilecektir.

Uzun süren hazırlıkların, ders çalışmaların ardından 26 -27 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen bu önemli sınavın ardından gözler ÖSYM’den gelecek olan açıklamaya çevrildi. Sınav soru ve cevapları ile doğru yanlışlarını kontrol eden adaylar şimdi ise ‘YKS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak’ sorusunun cevabını araştırmaktadır. ÖSYM, resmi internet sitesinden yayımladığı sınav takvimi ile sonuçlar için resmi tarihi belirledi.

TYT ve AYT’ye giren adaylar her iki sınavın sonucunu da ÖSYM’nin Aday İşlemleri sayfasından öğrenebilecekler. Ayrıca, YDS yani Yabancı Dil Testi’ne giren üniversite adayları da sonuçları aynı şekilde ÖSYM’nin Aday İşlemleri sayfasından öğrenebilecekler.

YKS sınav sonuçları ise 19 Temmuz 2021 pazartesi günü açıklanması tahmin edilmektedir. Sonuçlar açıklandıktan sonra adaylar, YKS tercihleri yapacaklardır. ÖSYM tarafından tercih süreci başlat

ldığında, 2021 yılı tercih kılavuzu da yayınlanacaktır. Üniversite sınavına giren adaylar, tercih kılavuzunu inceleyerek yükseköğretim programları arasından tercihlerini yapacaklardır.

Ünlü matematikçiler ile ilgili sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz.