2022 LGS Ne zaman Yapılacak ?

2022 LGS Ne Zaman ?

2021-2022 eğitim öğretim yılı içerisinde 8. sınıf öğrencilerinin ve velilerin en çok merak ettiği soruların başında herhalde LGS sınavının ne zaman olacak sorusunu cevabı geliyordur. Milyonlarca veli ve öğrencinin cevabını beklediği soruya yanıt MEB’ten geldi. Milli Eğitim Bakanlığı konuyla ilgili olarak liseye geçiş sınavının 5 Haziran 2022 Pazar günü gerçekleştirileceğini duyurdu.

2022 yılı LGS sınavı, sayısal ve sözel olmak üzere iki ayrı bölümden oluşacaktır. Ayrıca öğrencilere çoktan seçmeli sorular sorulacaktır.

LGS BAŞVURU TARİHLERİ NE ZAMAN?

Geçtiğimiz sene başvurular 5 Nisan 2021 tarihinden itibaren alınmaya başlanmıştır. Bu başvurular 14 Nisan 2021 tarihinde tamamlanmıştı. Bu sene için başvuru tarihleri henüz açıklanmadı. Ayrıca başvuru yerleri merkezi olarak Bakanlık tarafından alınacaktır.

LGS SINAVA GİRİŞ YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

LGS sınavı 8. sınıf öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilecektir. Sınav merkezleri de daha sonra MEB tarafından açıklanacaktır. MEB sınav sonuçlarını e-Okul Veli Bilgilendirme Sisteminden ilan edecek.

LGS sınav başvuruları corona virüs tedbirleri kapsamında sistem tarafından otomatik olarak gerçekleştirilecektir.  Öğrencilerin sınav giriş yerleri e-Okul üzerinden açıklanacaktır. Sınav giriş yerleri, sınav tarihinden en az 1 hafta öncesinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanacaktır.

Sözel ve sayısalolmak üzere iki oturumdan oluşacak olan LGS sınavı örnek soruları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlandı.

LGS’de kaç kişi birinci oldu?

LGS’de, 36 ilden tam 97 kişi 500 puan (tam puan) aldı. 2021 LGS sınavında en yüksek başarı Türkçe dersinde olurken en düşük başarı ise Matematik sınavında gerçekleşti.

Geçtiğimiz senelerde yapılan LGS sınav sorularına ve cevaplarına ulaşmak için buraya tıklayabilirsin

iz.

Geçtiğimiz senelerde yapılan Teog matematik soru ve cevaplarına sitemizde buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.