LYS Geometri Çıkmış Sorular

LYS Geometri Çıkmış Sorular ve Cevapları

Geçtiğimiz yıllarda yapılan üniversiteye giriş sınavları geometri soruları ve cevaplarını, LYS Geometri Çıkmış Sorular adlı bu yazımızda bulabilirsiniz. 2018 yılından önce yapılan üniversite sınavlarında çıkan geometri sorularını ve cevaplarını çözmek, kendinizi denemek ve sınavlarda nasıl sorular sorulduğunu görmek öğrenciler için oldukça faydalı olacaktır. Bütün bunlara ek olarak, PDF Formatında 2010-2016 yılları arasında yer alan tüm soruları ve cevapları aşağıda bulabilirsiniz.

2018 yılı ile birlikte üniversiteye giriş sınavı adı değişerek YKS ( Yükseköğretim Kurumları Sınavı ) oldu. Artık 3 ayrı oturumla yapılan YKS sınavında, 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT), 2. Oturum Alan Yerleştirme Testi (AYT) olarak gerçekleştirilmektedir. Ayrıca 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) olarak gerçekleştiriliyor. 3. Oturum Yabancı Dil Testine sadece yabancı dil puanıyla bir yüksek öğretim kurumuna girmek isteyen adayların girdiğini bir kez daha hatırlatmakta fayda var.2019 YKS sınavında adaylara Matematik’ten 40 soru sorulmaktadır. Bunlardan 29 tanesi Matematik, 11 tanesi ise Geometri sorusudur. Kısaca, TYT ve AYT sınavları Matematik ve Geometri konularını en altta bulabilirsiniz.

2017 LYS Sınavına ait geometri soruları, matematik soruları içerisinde yer almaktadır. Üstelik 2017 yılına ait geometri sorularına, matematik soruları içerisinden, buradan ulaşabilirsiniz.

Matematik zoom üzerinden özel ders ile ilgili yazımızı okumak için lütfen bize buradan ulaşınız.