LYS Matematik Çıkmış Sorular

LYS Matematik Çıkmış Sorular ve Cevapları

Geçtiğimiz yıllarda yapılan üniversiteye giriş sınavları matematik soruları ve cevaplarını, LYS Matematik Çıkmış Sorular adlı bu yazımızda bulabilirsiniz. Aslında 2018 yılından önce yapılan üniversite sınavlarında çıkan matematik sorularını ve cevaplarını çözmek, kendinizi denemek ve sınavlarda nasıl sorular sorulduğunu görmek öğrenciler için oldukça faydalı olacaktır. PDF Formatında 2010-2018 yılları arasında ki tüm soruları ve cevapları aşağıda bulabilirsiniz.

2018 yılı ile birlikte üniversiteye giriş sınavının adı değişerek YKS ( Yükseköğretim Kurumları Sınavı ) oldu. Artık 3 ayrı oturumla yapılan YKS sınavında, 1. oturum, Temel Yeterlilik Testi (TYT), 2. oturum, Alan Yerleştirme Testi (AYT) ve 3. oturum ise Yabancı Dil Testi (YDT) olarak gerçekleştiriliyor. Ayrıca, 3. Oturum Yabancı Dil Testine sadece yabancı dil puanıyla bir yüksek öğretim kurumuna girmek isteyen adayların girdiğini bir kez daha hatırlatmakta fayda var.

2019 YKS ve 2020 YKS sınavlarında adaylara Matematik’ten 40’ar soru soruldu. Temel yeterlilik sınavında matematikten toplam 40 soru çıkmaktadır. Bununla birlikte, geometri soruları da matematik soruları arasında yer almaktadır. Sonuç olarak, matematik kısmında 10-11-12 adet geometri sorusu olacağını özellikle hatırlatmakta fayda olduğunu düşünüyoruz.

 

Son olarak, LYS sınavlarında çıkmış geometri sorularına ise buradan ulaşabilirsiniz. Matematik zoom üzerinden özel ders ile ilgili yazımızı okumak için lütfen bize buradan ulaşınız.