Matematik Köyü Nerede ?

Bu güzel köyümüz nerede ?

Matematik Köyü nerede ? Tamamen bağışlarla kurulan, matematiği çocuklara sevdirmeyi amaçlayan, Dünya’da ve Türkiye’de tek olan bu güzel yerimiz İzmir sınırları içerisinde yer almaktadır. Prof. Dr. Ali Nesin öncülüğünde kurulan, muhteşem bir doğanın ortasında yer almakta, öğrenci ve öğretmenler açısından çeşitli etkinliklere sahne olmaktadır. Ayrıca Nesin Matematik Köyü olarak da adlandırılmaktadır.

 

matematik köyü şirince

Matematik Köyü Şirince

Özellikle yaz aylarında toplam talebin anca %10’unu karşılayabilmekte ve  İzmir’in Selçuk ilçesi Şirince köyüne sadece 1 km uzaklıkta bulunmaktadır.  Selçuk ilçe merkezine sadece 8 km uzaklıktadır. İzmir şehir merkezine ise  84 km uzaklıkta bulunmaktadır. Bunun yanında Selçuk ilçesi ve Şirince arası her 40 dakikada bir ulaşım dolmuşlarla sağlanmaktadır.

Ücretler her sene değişmektedir. Ayrıca, ihtiyaç sahibi öğrencilere ücretsiz olan, üniversite öğrencileri için cüzi bir fiyat alınmaktadır.  Her gün 4 öğün yemek, öğrencilerin de yardımları ve katılımlarıyla çıkmaktadır.

 

Fiyat Bilgisi (2021 Ağustos güncel hali)

Özel okullar : Günübirlik yapılacak programların ücreti kişi başı 250 TL`dir. Ayrıca konaklamalı programlarının ücreti ise kişi başı günlük 350 TL`dir. Üstelik her iki programda da her 8 öğrenci için 1 öğretmen ücretsiz katılabilir.

Üniversiteler ve devlet okulları için: Günübirlik programlarımızın ücreti kişi başı 200 TL`dir. Ayrıca konaklamalı programlarımızın ücreti kişi başı günlük 250 TL`dir. Üstelik her iki programda da, her 8 öğrenci için 1 öğretmen ücretsiz katılabilir.

Yatılı bölge okulları için: Yatılı bölge okulları için konaklamalı ve günübirlik programlar ücretsizdir.

Matematik Köyü kâr amacı gütmeyen bir kurumdur. Bu yüzden, geziye katılmak isteyen ancak maddi durumu yeterli olmayan öğrencileriniz için önceden bilgilendirme yapılması gerekmektedir. Kısacası bu durumda, ellerinden geleni yaptıklarını hatırlatmak istiyoruz. Ayrıca ücret bilgileri her yıl değişebilmektedir, lütfen bunu da göz önünde bulundurunuz.

Sonuç olarak ,matematik köyüne tüm başvuru işlemleri internet aracılığıyla yapılmaktadır.

Adres, telefon numaraları ve iletişim bilgileri :

info@matematikkoyu.org
nesinkoy@nesinvakfi.org

Kısaca Yazışma Adresi :

Aslı Can Korkmaz
Nesin Matematik Köyü
Kayser Dağı Mevkii, Şirince-Selçuk-İzmir
35920

Telefon Numarası

  • Aslı Can Korkmaz, 0533 962 11 43
  • Aycan Şahin, 0538 542 46 28
  • Barbara Bakırcıoğlu, 0533 207 12 04
  • Çiğdem Şahin, 0533 040 21 44

Faks Numa
rası

0212 297 63 15

 

Daha ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Yabancı Dil ve Matematik arasındaki ilişkiye dair yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.