Ünlü Matematikçiler Kimdir

ünlü matematikçiler kimdirÜnlü Matematikçiler Kimdir, Hayatı Nasıldı ?

Kısaca tüm tarih boyunca matematiği inşa eden ünlü matematikçiler kimdir, ünlü matematikçilerin hayatı nasıldı gibi soruların yanıtını bu sayfada bulabilirsiniz. Üstelik, hem Türk hem de yabancı, Matematiğe seneler boyu hizmet etmiş büyük matematikçilerin, zorlu ve sıkıntılı dönemlerde bilime nasıl hizmet ettiğini okumak gerçekten ilginç.

Matematiği kimimiz severken kimimiz zorlanırız. Üstelik matematiğin gelişen dünyada ve günümüz teknolojisinde yeri yadsınamaz. Günümüzde bir çok mesleğin, özellikle de mühendisliğin temelinin matematik olduğunu hepimiz biliyoruz. Modern matematiğin bugünlere gelmesinde tarihte yer alan ünlü bir çok matematik dahisinin payı var. Ünlü Matematikçilere baktığımızda, aslında onların sadece matematikçi olmadığını anlarız. Matematik bilimine yaptığı katkıların yanında sanatçı, şair, edebiyatçı, filozof, astronomi bilgini vb. bir çok yeteneklerinin de olduğu görülür.

Ünlü matematikçilerin sözleri, eserleri, ilginç hayatları nelerdi? Ayrıca, yaşadıkları dönemlere ait zorluklar, kısa ve özet olacak şekilde ilgili sayfalarımızda yer almaktadır. Bütün bunlara ek olarak, ödevlerinizi ve projelerinizi yapmada size kolaylıklar sağlamanın dışında, merak ettiğiniz matematikçilerin kim olduğunu rahat bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Alt kısımda, tarihe yön veren en etkili matematikçilerin listesi yer almaktadır. Üstelik ,merak ettiğiniz ünlü matematikçinin üzerine tıklayarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz. İşte kısacası, hepimizin hayatında yer alan matematiği tarih boyunca şekillendiren ünlü matematikçiler ve onların birbirinden ilginç hayatları.

 

Matematik zoom üzerinden özel ders ile ilgili yazımızı okumak için lütfen bize buradan ulaşınız.